لیست کامل مساجد شهر لاهیجان

شما میتوانید در لیست جاذبه های گردشگری شهر لاهیجان را در اینجا مشاهده کنید.

در شهر های ایران معمولا تعداد مساجد بسیاری زیادی وجود دارد که خیلی از آنها دارای قدمت تاریخی نیز هستند . در این مطلب ما به بررسی تمامی مسجد های تاریخی و جدیدی که در شهرستان لاهیجان ساخته شده است میپردازیم. این مساجد ممکن است برای دوره های صفویه و قاجار و پهلوی باشند یا در چند دهه اخیر ساخته شده باشند. با ما همراه باشید.

مسجد جامع لاهیجان

این مسجد یکی از قدیمی ترین مساجد شهر لاهیجان است و مربوط به دوره کیاییان است که در این منطقه حکومت میکردند. این مسجد بر روی بنای یک آتشکده ساخته شده است. از دلایل اهمیت بالای این مسجد میتوان به نماز خواندن سلطان محمد کیا یکی از حاکمان این شهر در این مسجد اشاره کرد. این بنا در زلزله هایی که در استان گیلان آمده است آسیب بسیار دیده که میتوان به تخریب یکی از دو مناره این مسجد اشاره کرد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده تصاویر این مسجد وارد مطلب مسجد جامع لاهیجان شوید.

مسجد جامع لاهیجان

مسجد اکبریه لاهیجان

مسجد اکبریه در محله گابنه در ضلع جنوبی خیابان کاشف غربی و در مقابل امامزاده سید ابراهیم قرار دارد. این مسجد که مربوط به دوره فتحعلی شاه قاجار است.دلیل نامگذاری این مسجد به اکبریه ساخته شدن آن توسط علی اکبر خان است. این مسجد که به صورت کامل ساخته نشده است به دلیل دشمنی مردم با حاکم شهر این موضوع را نزد شاه وقت میبرند و او را متهم به ساخت کاخ برای خود میکنند که شاه دستور لغو عملیات را میدهد و بنا نیمه کاره باقی می ماند. برای مطالعه بیشتر درباره این مسجد وارد مطلب مسجد اکبریه لاهیجان شوید.

مسجد اکبریه لاهیجان

این لیست به صورت کامل نیست و به مرور زمان آپدیت و بروز خواهد شد.

طراحی و سئو توسط تیم پشتیبانی گیلان من نقشه سایت نقشه بخش گردشگری