لیست تالاب های استان گیلان

تالاب ها به محیط هایی گفته میشود که میان خشکی و آب است و آب آنها ممکن است بر اساس تغییر فصل کم یا خشک شود. از انواع این تالاب ها نیز میتوان به تالاب آب شیرین و شور اشاره کرد.

استان گیلان به دلیل موقعیت خاص خود دارای چندین تالاب مهم است که در کنوانسیون رامسر که به ثبت تالاب های بین المللی اقدام میکند نیز ثبت شده اند. در ادامه این مطلب لیستی کامل از تالاب های استان گیلان را برای شما قرار دادیم که شما میتوانید برای مشاهده تصاویر این تالاب ها روی لینک آن کلیک کرده و وارد مطلب تخصصی آن تالاب شوید.

تالاب استیل آستارا

تالاب استیل در 7 کیلومتری شهر زیبای آستارا قرار دارد. این تالاب که در گویش تالشی به آن هستل  نیز گفته میشود در حدود 138 هکتار است. آب این تالاب شیرین است و از 4 نهری که به این تالاب میریزد و بارش باران تامین میشود. البته به گفته برخی از بومیان این منطقه چشمه های زیرزمینی نیز منبع تغذیه این تالاب هستند که هنوز ثابت نشده است. در فصولی که آب این تالاب به کمترین حد ممکن خود میرسد جزیره ها از آب بیرون می آیند و منظره ای بسیار  زیبا را خلق میکنند. از دیگر ویژگی های این تالاب شناور بودن درختان بر روی آن است که با وزش باد ها و حرکت آب جا به جا میشوند. جهت مشاهده تصاویر و کسب اطلاعات بیشتر درباره این تالاب وارد مطلب تالاب استیل آستارا شوید.

عکس دیدنی تالاب استیل آستارا گیلان

تالاب سوستان لاهیجان

در قسمت جنوب شرقی شهرستان لاهیجان و در روستای سوستان تالابی به همین نام قرار دارد. این تالاب نیز دارای آب شیرین است. در داخل و اطراف این تالاب گیاهان مردابی رشد کرده اند و محل زندگی انواع پرندگان و آبزیان است. بهترین زمان برای مراجعه به این تالاب و مشاهده نیلوفر های آبی اردیبهشت تا شهریور ماه است. البته در سایر فصول سال نیز زیبایی های خاص خود را دارد اما برای مشاهده این گیاه زیبا در این ماه ها سطح این تالاب را میپوشاند در این زمان به لاهیجان سفر کنید.جهت مشاهده تصاویر این تالاب وارد مطلب تالاب سوستان لاهیجان شوید.

تالاب سوستان لاهیجان

تالاب امیر کلایه لاهیجان

تالاب امیر کلایه که در گویش گیلکی به آن ثعله اقلی گفته میشود و نام قدیمی آن شاله کل است در شهرستان لاهیجان قرار دارد.  این تالاب نیز جزو تالاب های آب شیری است و وسعت آن 1230 هکتار است. به دلیل ویژگی های خاصی که این تالاب دارد در سال 1354 این تالاب به عنوان تالاب بین المللی در کنوانسیون تالاب ها ثبت شده است.بهترین زمان برای مراجعه به این تالاب اردیبهشت ماه تا مرداد ماه است.جهت مطالعه درباره این تالاب وارد مطلب تالاب امیر کلایه لاهیجان شوید.

تالاب امیر کلایه لاهیجان

تعداد تالاب های استان گیلان بسیار بیشتر از این موارد است . این مطلب به صورت دوره ای آپدیت خواهد شد.

طراحی و سئو توسط تیم پشتیبانی گیلان من نقشه سایت نقشه بخش گردشگری