لیست کامل برج های ساعت استان گیلان

نمونه های بسیاری از انواع برج های دیده بانی و ساعت در سراسر کشور وجود دارد که اکنون به عنوان نماد شهر محسوب میشوند. این برج های ساعت که اکنون زمان را به مردم شهر یادآوری میکنند در گذشته دارای کاربری های دیگری نیز بوده اند. این برج ها که معمولا در بافت اصلی شهر ساخته میشوند اکنون به عنوان محل برگزاری انواع مراسم های بومی و سنتی شهر هستند. در ادامه لیست کامل برج های ساعت استان گیلان را به همراه توضیحی کوتاه درباره آن برای شما قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

برج ساعت میدان شهرداری

بعد از ساخت میدان شهرداری رشت تصمیم بر آن شد که برجی برای دیده بانی در این مجموعه ساخته شود. بنابراین در سال 1305 این برج ساخته شد و در ابتدا به علت این که بلند ترین ساختمان این شهر محسوب میشد بر تمام شهر مسلط بود و برای دیده بانی و اطلاع از آتش سوزی مورد استفاده قرار میگرفت. ساعتی که در بالای این برج قرار دارد در سال 1308 نصب شده است . اطلاعات بیشتر را در مطلب برج ساعت رشت بخوانید.

برج ساعت میدان شهرداری رشت

مناره بندر انزلی

مناره انزلی یا برج ساعت در گذشته نوعی فانوس دریایی بود ، به صورتی که در شب ها با روشن کردن منطقه باعث ایجاد مسیر برای کشتی ها میشد. این مناره که در سال 1194 شمسی به دستور خسروخان گرجی در زمان ناصر الدین شاه تاسیس شده بود به عنوان برج دیده بانی نیز مورد استفاده قرار میگرفت.ساعت این برج در سال 1307 بر بالای این ساختمان نصب شد آلمانی بود که به دلیل رطوبت بالا خراب شده و در اسل 1369 ساعتی جدید نصب کردند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره این بنا وارد مطلب برج ساعت بندر انزلی شوید.

عکس مناره و برج ساعت انزلی

درصورتی که نام برج ساعتی را در استان گیلان میشناسید از طریق بخش نظرات برای ما ارسال نمایید. این مطلب به صورت دوره ای آپدیت خواهد شد.

طراحی و سئو توسط تیم پشتیبانی گیلان من نقشه سایت نقشه بخش گردشگری