لیست مکان های مذهبی آستارا

شهرستان آستارا جزو شهرستان های مرزی استان گیلان محسوب میشود و دارای طبیعتی بکر و زیبا است و گردشگران بسیاری برای بازدید از این مکان وارد این شهر میشوند. در این بین جاذبه های مذهبی این شهر که دارای قدمت تاریخی نیز هستند مغفول مانده اند در این مطلب به بررسی لیست مکان های مذهبی شهرستان آستارا میپردازیم. با ما همراه باشید. شما همچنین میتوانید در مطلب مکان های دیدنی آستارا لیست تمامی جاذبه های گردشگری این شهر را مشاهده نمایید.

بقعه پیر قطب الدین

این بقعه مربوط به دوره قاجار است و در نزدیکی روستای باغچه سرا قرار دارد. در گویش محلی به این بقعه پیر قوب نیز میگویند. این بقعه از جنس آجر و در طول و عرض 11 * 6 متر ساخته شده است. در گذشته سنگی مرمر در این بقعه وجود داشت که همکنون در موزه شهر رشت نگهداری میشود.همچنین این بقعه یک بار در سال 1259 مرمت شده است. برای مشاهده تصاویر و همچنین اطلاعات بیشتر درباره این بقعه میتوانید وارد مطلب بقعه پیر قطب الدین شوید.

بقعه پیر قطب الدین آستارا

بقعه شیخ محمد دوست

این بقعه یکی از بقاع قدیمی شهرستان آستارا است که در روستایی به نام چلوند در بخش لوندویل قرار دارد. این بقعه مربوط به قرن 8 هجری قمری است و به گفته برخی در جنگ جهانی اول توسط کشتی های روسی دیوارش تخریب شده است. اطلاعات زیادی درباره این بقعه در دست نیست اما شما میتوانید برای مشاهده تصاویر و آدرس این بقعه  وارد مطلب بقعه شیخ محمد دوست شوید.

امامزاده ابراهیم و قاسم

در روستای کانرود و در مسیر آستارا به اردبیل بقعه ای قرار دارد که محل زیارت افراد بسیاری است. این بقعه به صورت سفال سر و از جنس چوب بود اما در سال های اخیر این بنا را گسترش داده و بنای جدیدی را ساخته اند. بر طبق منابع امامزاده قاسم و ابراهیم فرزندان امام موسی کاظم بودند. درباره این دو امامزاده اطلاعات دقیقی وجود ندارد اما مطالبی را بومیان این منطقه نقل میکنند که میتوانید در مطلب امامزاده ابراهیم و قاسم آستارا مطالعه کنید.همچنین در این مطلب میتوانید تصاویر و عکس ها و آدرس دقیق آن را مشاهده نمایید.

عکس قدیمی امامزاده ابراهیم و قاسم

این مطلب در حال تکمیل است و اماکن مذهبی دیگر نیز به آن اضافه خواهد شد.

طراحی و سئو توسط تیم پشتیبانی گیلان من نقشه سایت نقشه بخش گردشگری